š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

NEWMEN - Rim - Performance 30 Strong - [D]
NEWMEN - Rim - Performance 30 Strong
Specifications
| Model Family | Performance |
| Inner Width | 30mm |
| Intended Use | Enduro/Downhill |
| Material | Aluminium |
| Rim Profile | Hookless Tubeless Ready |
| Max System Weight | 180kg |
| Spoke Hole Number | 32h |
| Washer Required | No |
| Weight | 620g |
| Eyelets | Yes |
| Diameter | 29" |
Select Diameter
Select No. of Spoke Holes
Select Color
From $63.00
Original: $179.99
-65%NEWMEN - Rim - Performance 30 Strong - [D]ā
$179.99
$63.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
NEWMEN - Rim - Performance 30 Strong
Specifications
| Model Family | Performance |
| Inner Width | 30mm |
| Intended Use | Enduro/Downhill |
| Material | Aluminium |
| Rim Profile | Hookless Tubeless Ready |
| Max System Weight | 180kg |
| Spoke Hole Number | 32h |
| Washer Required | No |
| Weight | 620g |
| Eyelets | Yes |
| Diameter | 29" |

















