š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

NEWMEN - Rim - Evolution SL R.32
NEWMEN - Rim - Evolution SL R.32
Specifications
| Model Family | Evolution SL |
| Inner Width | 19mm |
| Intended Use | Trail |
| Material | Aluminium |
| Rim Profile | Hookless Tubeless Ready |
| Max System Weight | 125kg |
| Spoke Hole Number | 28h |
| Washer Required | Yes |
| Weight | 530g |
| Eyelets | No |
| Diameter | 622 |
$77.00
Original: $219.99
-65%NEWMEN - Rim - Evolution SL R.32ā
$219.99
$77.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
NEWMEN - Rim - Evolution SL R.32
Specifications
| Model Family | Evolution SL |
| Inner Width | 19mm |
| Intended Use | Trail |
| Material | Aluminium |
| Rim Profile | Hookless Tubeless Ready |
| Max System Weight | 125kg |
| Spoke Hole Number | 28h |
| Washer Required | Yes |
| Weight | 530g |
| Eyelets | No |
| Diameter | 622 |

















