
FOX 32 Step-Cast Performance Suspension Fork - 27.5" 100 mm 15 x 110 mm 44 mm Offset Matte BLK GRIP 3-Position Kabolt
- TECH SPECS
| Brake Type | Post Mount 160 |
| Color | Matte Black |
| Crown Race | 40 |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Lockout Switch | Crown |
| Negative Spring | Air |
| Offset | 44 |
| Positive Spring | Air |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Type | Tapered |
| Travel (mm) | 100 |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Type | Post Mount 160 |
| Color | Matte Black |
| Crown Race | 40 |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Lockout Switch | Crown |
| Negative Spring | Air |
| Offset | 44 |
| Positive Spring | Air |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Type | Tapered |
| Travel (mm) | 100 |
| Wheel Size | 27.5" |





















