


Quality Wheels Shimano / WTB ST i30 Rear Wheel - 27.5" QR x 141mm Center-Lock HG BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | QR x 141mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $149.00
-65%$149.00
$52.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | QR x 141mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |



















