



Quality Wheels SLX / WTB ST i29 Rear Wheel - 27.5" QR x 141mm Center-Lock Micro Spline BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | QR x 141mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $179.00
-65%$179.00
$62.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | QR x 141mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |



















