
Halo Vortex 27.5" Supadrive Boost XD Rear Wheel 32h Black
- TECH SPECS
| Size | 27.5" |
| Front/Rear | Rear (XD) |
| Rim | Vortex |
| Hub | MT Supadrive IS Disc |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 Boost |
| Hole | 32h |
| Spoke | DB |
| Nipple | Brass |
| Color | Black |
| Weight | 1170g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Size | 27.5" |
| Front/Rear | Rear (XD) |
| Rim | Vortex |
| Hub | MT Supadrive IS Disc |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 Boost |
| Hole | 32h |
| Spoke | DB |
| Nipple | Brass |
| Color | Black |
| Weight | 1170g |










