
ENVE SES 4.5 INDR Wheel Rear 700C / 622 Holes: 24 12mm TA 142mm Disc Center Lock Campagnolo N3W
- TECH SPECS
| Freehub Body | Campagnolo N3W |
| Rim Construction | Carbon |
| Spoke Type | J-Bend |
| Wheel-Brake Comp. | Disc Center Lock |
| Hub Model | ENVE INNERDRIVE |
| Hub Spacing | 142mm |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Wheel Weight | 782g |
| Valve | Presta |
| Position | Rear |
| Rim Material | Carbon |
| Wheel Tire Type | Tubeless |
| Axle Type | 12mm TA |
| Depth | 55mm |
| Rim Drilling | 24 |
| Rim Color | Black |
| Rim Model | SES 4.5 |
Original: $1,567.50
-65%$1,567.50
$548.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Freehub Body | Campagnolo N3W |
| Rim Construction | Carbon |
| Spoke Type | J-Bend |
| Wheel-Brake Comp. | Disc Center Lock |
| Hub Model | ENVE INNERDRIVE |
| Hub Spacing | 142mm |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Wheel Weight | 782g |
| Valve | Presta |
| Position | Rear |
| Rim Material | Carbon |
| Wheel Tire Type | Tubeless |
| Axle Type | 12mm TA |
| Depth | 55mm |
| Rim Drilling | 24 |
| Rim Color | Black |
| Rim Model | SES 4.5 |














