
Easton Direct Mount CINCH Chainring - 38t 12-Speed For Flattop Chains Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Tooth Count | 38 |
| Round or Oval | Round |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Material | Alloy |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount CINCH |
Original: $80.00
-65%$80.00
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Tooth Count | 38 |
| Round or Oval | Round |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Material | Alloy |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount CINCH |














