🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
E*thirteen Helix R Crank (73mm) 160mm - Black
- TECH SPECS
| model | Helix R |
| length | 165mm |
| direct mount/BCD | QuickConnect (E*Thirteen) |
| configuration | 1x |
| spindle interface | 30mm |
| BB shell width | 73mm |
| chainline | 52mm |
| material | aluminum |
| color | black |
$279.00
E*thirteen Helix R Crank (73mm) 160mm - Black—
$279.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Helix R |
| length | 165mm |
| direct mount/BCD | QuickConnect (E*Thirteen) |
| configuration | 1x |
| spindle interface | 30mm |
| BB shell width | 73mm |
| chainline | 52mm |
| material | aluminum |
| color | black |














