
E*thirteen Grappler Sidekick Flux Carbon Enduro F Wheel 29" 15
- TECH SPECS
| model | Grappler Sidekick Flux Carbon Enduro |
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | carbon |
| hub | Sidekick |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | double butted |
| color | black/sterling silver |
| weight | 900g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Grappler Sidekick Flux Carbon Enduro |
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | carbon |
| hub | Sidekick |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | double butted |
| color | black/sterling silver |
| weight | 900g |














