

WTB Vigilante Tire - 29 x 2.3 TCS Tubeless Folding Black Light Fast Rolling
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 830 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.3 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Original: $65.95
-65%$65.95
$23.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 830 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.3 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |








