

WTB Vigilante Tire - 27.5 x 2.6 TCS Tubeless Folding Black Tough High Grip
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.6 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
Original: $72.95
-65%$72.95
$25.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.6 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |








