

WTB Verdict Tire - 29 x 2.5 TCS Tubeless Folding Black Slash Guard
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.5 |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Original: $65.95
-65%$65.95
$23.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.5 |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |








