

WTB Judge Tire - 27.5 x 2.4 TCS Tubeless Folding Black Tough Fast Rolling
- TECH SPECS
| Weight (oz) | 45.1 |
| Defined Color | Black |
| Weight | 1281 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| ISO Width (mm) | 62 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
Original: $72.95
-65%$72.95
$25.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Weight (oz) | 45.1 |
| Defined Color | Black |
| Weight | 1281 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| ISO Width (mm) | 62 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |








