
Wolf Tooth Direct Mount Chainring - 38t RaceFace CINCH Direct Mount Drop-Stop B 10/11/12-Speed Eagle Flattop Compatible BLK
- TECH SPECS
| Ring Position/Type | Chain Retaining Single Ring |
| Tooth Count | 38 |
| Round or Oval | Round |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Material | Aluminum |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount CINCH |
Original: $89.95
-65%$89.95
$31.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Ring Position/Type | Chain Retaining Single Ring |
| Tooth Count | 38 |
| Round or Oval | Round |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Material | Aluminum |
| Defined Color | Black |
| Direct Mount Type | Direct Mount CINCH |














