🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

We The People Helix Rear Hub - Freecoaster 36H Black RHD
We The People Helix Rear Hub - Freecoaster 36H Black RHD. Helix Rear BMX HubUnique internal arrangement with face-bearing clutch stopper
WTP Patented "Tri-Point" friction system
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Hub Type | Rear Freecoaster |
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rear Axle Type | 14mm bolt on |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 36 |
| Axle Size | 14mm |
| Axle Type | Male |
$141.94
We The People Helix Rear Hub - Freecoaster 36H Black RHD—
$141.94
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
We The People Helix Rear Hub - Freecoaster 36H Black RHD. Helix Rear BMX HubUnique internal arrangement with face-bearing clutch stopper
WTP Patented "Tri-Point" friction system
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Hub Type | Rear Freecoaster |
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rear Axle Type | 14mm bolt on |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 36 |
| Axle Size | 14mm |
| Axle Type | Male |










