
Vittoria e-Martello Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless 2PLY Folding Black G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 120 |
| Weight | 1180 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 X 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 120 |
| Weight | 1180 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 X 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |








