🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

The shadow conspiracy Truss Rim 20in 36H Rim
Increased spoke area to limit spoke pull through and increase structural integrity. Internal chambers with bridge inspired design. Heat treated 6061-T6 alloy with welded seam. Centerline spoke drilling
- TECH SPECS
| Diameter | 20in |
| Brand | TSC |
| Model | Truss |
| ISO | 406 |
| ID Width | 30 |
| Width OD | 38 |
| Profile | 17 |
| Wall | Dbl |
| Side | NMSW |
| Color | Skeletor Purple |
| Hole Count | 36 |
| Valve | SV |
| Weight | 503g |
| ERD | 389.6 |
| Extras |
$26.25
Original: $74.99
-65%The shadow conspiracy Truss Rim 20in 36H Rim—
$74.99
$26.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Increased spoke area to limit spoke pull through and increase structural integrity. Internal chambers with bridge inspired design. Heat treated 6061-T6 alloy with welded seam. Centerline spoke drilling
- TECH SPECS
| Diameter | 20in |
| Brand | TSC |
| Model | Truss |
| ISO | 406 |
| ID Width | 30 |
| Width OD | 38 |
| Profile | 17 |
| Wall | Dbl |
| Side | NMSW |
| Color | Skeletor Purple |
| Hole Count | 36 |
| Valve | SV |
| Weight | 503g |
| ERD | 389.6 |
| Extras |









