
Teravail Superlight Tube - 700 x 35-45mm 48mm Presta Tube Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0.76 |
| Weight | 124 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 35 - 45 |
| Wheel Size | 700C X 35-45Mm |
| Valve Length | 48Mm |
Original: $15.50
-65%$15.50
$5.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0.76 |
| Weight | 124 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 35 - 45 |
| Wheel Size | 700C X 35-45Mm |
| Valve Length | 48Mm |









