
Teravail Superlight Tube - 700 x 20 - 28mm 40mm Presta Tube Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 28 |
| Wheel Size | 700C X 20-28Mm |
| Valve Length | 40Mm |
Original: $15.50
-65%$15.50
$5.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 28 |
| Wheel Size | 700C X 20-28Mm |
| Valve Length | 40Mm |









