
Teravail Superlight Tube - 24 x 1-1/8 - 1-3/8 60mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 82 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 520 / 24" Mini Bmx |
| Labeled Size | 24 x 1-1/8 - 1-3/8 |
| Wheel Size | 24" X 1-1/8" |
| Valve Length | 60Mm |
Original: $15.50
-65%$15.50
$5.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 82 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 520 / 24" Mini Bmx |
| Labeled Size | 24 x 1-1/8 - 1-3/8 |
| Wheel Size | 24" X 1-1/8" |
| Valve Length | 60Mm |









