
Teravail Superlight Tube - 20 x 1-1/8 - 1-3/8 32mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 78 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 438/ 20x1-1/8-20x1-3/8 |
| Labeled Size | 20 x 1-1/8 - 1-3/8 |
| Wheel Size | 20" X 1-1/8" |
| Valve Length | 32Mm |
Original: $15.50
-65%$15.50
$5.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 78 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 438/ 20x1-1/8-20x1-3/8 |
| Labeled Size | 20 x 1-1/8 - 1-3/8 |
| Wheel Size | 20" X 1-1/8" |
| Valve Length | 32Mm |









