
Teravail Standard Tube - 26 x 3.5 - 4.5 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 500 |
| ISO Width (mm) | 114 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Fat Tube |
| Labeled Size | 26 x 3.50 - 4.5 |
| Wheel Diameter | 26" |
| Tube Size Range | 3.5 - 4.5 |
| Wall Thickness | 0.9Mm |
Original: $18.99
-65%$18.99
$6.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 500 |
| ISO Width (mm) | 114 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Fat Tube |
| Labeled Size | 26 x 3.50 - 4.5 |
| Wheel Diameter | 26" |
| Tube Size Range | 3.5 - 4.5 |
| Wall Thickness | 0.9Mm |









