
Teravail Sparwood Tire - 27.5 x 2.1 Tubeless Folding Tan Durable Fast Compound
| TPI | 60 |
| Color | Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.10 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 55 |
| Size | 27.5 X 2.1 |
| Type | Tubeless Folding |
| Compound | Durable Fast |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.10 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 55 |
| Size | 27.5 X 2.1 |
| Type | Tubeless Folding |
| Compound | Durable Fast |









