
Teravail Protection Tube - 700 x 28 - 32mm 40mm Presta Valve
| Flat Protection | Thorn Resistant |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0 |
| Weight | 368 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 32 |
| Rim Size | 700 |
| Tire Width Range | 28 - 32Mm |
| Valve Type And Length | 40Mm Presta |
Original: $17.50
-65%$17.50
$6.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Thorn Resistant |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0 |
| Weight | 368 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 32 |
| Rim Size | 700 |
| Tire Width Range | 28 - 32Mm |
| Valve Type And Length | 40Mm Presta |









