
Teravail Protection Tube - 27.5 x 2 - 2.4 48mm Presta Valve
| Flat Protection | Thorn Resistant |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0 |
| Weight | 545 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Labeled Size | 27.5 x 2 - 2.4 |
| Rim Size | 27.5 |
| Tire Width Range | 2 - 2.4 |
| Valve Type And Length | 48Mm Presta |
Original: $17.50
-65%$17.50
$6.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Thorn Resistant |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0 |
| Weight | 545 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Labeled Size | 27.5 x 2 - 2.4 |
| Rim Size | 27.5 |
| Tire Width Range | 2 - 2.4 |
| Valve Type And Length | 48Mm Presta |









