
Teravail Ehline Tire - 29 x 2.3 Tubeless Folding Black Light and Supple
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |
| Size | 29 X 2.3 |
| Compound | Light And Supple |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |
| Size | 29 X 2.3 |
| Compound | Light And Supple |









