
Schwalbe Marathon Performance Twin GreenGuard 27x1-1/4 Standard Tire
- TECH SPECS
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 630 / 27" |
| ISO Width (mm) | 32 |
| Labeled Size | 27 x 1-1/4 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 27" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 660 |
| Weight (oz) | 23 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 630 / 27" |
| ISO Width (mm) | 32 |
| Labeled Size | 27 x 1-1/4 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 27" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 660 |
| Weight (oz) | 23 |








