š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.25 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Snakeskin
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.25 Tubeless Folding Black Evolution Addix Soft Snakeskin. Schwalbe Magic Mary Tires. Featuring new Super Gravity technology to make it lighter it is still extremely sidewall-stable and snake-bite resistant.
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
$28.30
Original: $80.86
-65%Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.25 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Snakeskinā
$80.86
$28.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.25 Tubeless Folding Black Evolution Addix Soft Snakeskin. Schwalbe Magic Mary Tires. Featuring new Super Gravity technology to make it lighter it is still extremely sidewall-stable and snake-bite resistant.
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |








