
Schwalbe G-One Ultrabite Tire - 29 x 2 Tubeless Folding Classic-Skin Performance Addix RaceGuard
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Defined Color | Tan |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 50 |
| Labeled Size | 29 x 2 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $59.52
-65%$59.52
$20.83Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Defined Color | Tan |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 50 |
| Labeled Size | 29 x 2 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |








