
Ritchey WCS Zeta GX Wheelset - 650b 12 x 100mm 12 x 142mm Center-Lock XDR BLK
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 650b |
| Size | 650B |
Original: $658.95
-65%$658.95
$230.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 650b |
| Size | 650B |









