🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Ritchey WCS Headset Upper 10mm ZS44/28.6 Alloy Black
- Semi-integrated sealed cartridge bearings with alloy cups that press into the head tube
- Upper includes top cap
- Lower includes crown race
| Model | WCS Upper |
| S.H.I.S. | ZS44/28.6 |
| Stack | 10mm |
| Upper/Lower | Upper |
| Color | Black |
| Weight | 43g |
| Type | Upper |
| S H I S | ZS44/28.6 |
| Stack Height | 10Mm |
$54.95
Ritchey WCS Headset Upper 10mm ZS44/28.6 Alloy Black—
$54.95
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Semi-integrated sealed cartridge bearings with alloy cups that press into the head tube
- Upper includes top cap
- Lower includes crown race
| Model | WCS Upper |
| S.H.I.S. | ZS44/28.6 |
| Stack | 10mm |
| Upper/Lower | Upper |
| Color | Black |
| Weight | 43g |
| Type | Upper |
| S H I S | ZS44/28.6 |
| Stack Height | 10Mm |









