
Ritchey Road Logic Disc Frameset - 700c Steel Green 53cm
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 548 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Steel |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Nigiri |
| Mfg Size | 53 |
| Platform | Road Logic |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Green |
| Size | 53Cm |
Original: $1,979.00
-65%$1,979.00
$692.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 548 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Steel |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Nigiri |
| Mfg Size | 53 |
| Platform | Road Logic |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Green |
| Size | 53Cm |









