
Ritchey Outback Frameset - 700c/650b Steel Granite and Snow Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| TT (Effective) | 541 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Granite and Snow |
| Mfg Size | Small |
| Platform | Outback |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Gray |
| Size | Small |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| TT (Effective) | 541 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Granite and Snow |
| Mfg Size | Small |
| Platform | Outback |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Gray |
| Size | Small |









