
Ritchey Comp Streem Bar (31.8) 46cm Matte Black
- Double butted 6061 alloy
- Redesigned wing-shaped top section for improved aerodynamics and climbing comfort
- Shallow/compact anatomical bend
- Extended center section is compatible with clip-on bars
- Di2 compatible cable routing except RC2758
- Weight: 325g (42cm)
| Model | Comp Streem Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 46cm |
| Hood Width | 46cm |
| Drop Width | 46.9cm |
| Drop | 128mm |
| Reach | 78mm |
| Sweep | 5 Deg |
| Drop Flare | 2 Deg |
| Top | Aero |
| Material | Aluminum |
| Routing | Internal |
| Color | Black |
| Width | 46Cm |
Original: $76.95
-65%$76.95
$26.93Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Double butted 6061 alloy
- Redesigned wing-shaped top section for improved aerodynamics and climbing comfort
- Shallow/compact anatomical bend
- Extended center section is compatible with clip-on bars
- Di2 compatible cable routing except RC2758
- Weight: 325g (42cm)
| Model | Comp Streem Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 46cm |
| Hood Width | 46cm |
| Drop Width | 46.9cm |
| Drop | 128mm |
| Reach | 78mm |
| Sweep | 5 Deg |
| Drop Flare | 2 Deg |
| Top | Aero |
| Material | Aluminum |
| Routing | Internal |
| Color | Black |
| Width | 46Cm |









