
Ritchey Comp Carbon Road Fork - 700c QR 1" Aluminum Steerer UD Matte Black
| Steerer Type | Straight |
| Brake Mount (Fork) | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Offset | 43 |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 25 |
| Axle to Crown Length | 365.5 |
| Front Axle | 9mm x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 25.4 |
| Color | Carbon |
| Weight | 525 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| Steerer Tube Length (mm) | 300 |
Original: $307.95
-65%$307.95
$107.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Straight |
| Brake Mount (Fork) | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Offset | 43 |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 25 |
| Axle to Crown Length | 365.5 |
| Front Axle | 9mm x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 25.4 |
| Color | Carbon |
| Weight | 525 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| Steerer Tube Length (mm) | 300 |









