
Ritchey Comp Carbon Road Fork: 700c QR 1" Aluminum Steerer Black
| Axle to Crown Length | 368 |
| Brake Mount (Fork) | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Carbon |
| Crown Race | 26 |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 9mm x 100mm |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 28 |
| Offset | 43 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 25.4 |
| Steerer Tube Length (mm) | 300 |
| Steerer Type | Straight |
| Weight | 540 |
| Wheel Size | 700c |
Original: $239.95
-65%$239.95
$83.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Axle to Crown Length | 368 |
| Brake Mount (Fork) | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Carbon |
| Crown Race | 26 |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 9mm x 100mm |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 28 |
| Offset | 43 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 25.4 |
| Steerer Tube Length (mm) | 300 |
| Steerer Type | Straight |
| Weight | 540 |
| Wheel Size | 700c |









