
Ritchey Classic Zeta Wheelset - 700c 12 x 100mm 12 x 142mm 6-Bolt HG11 Road Silver
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19.5 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Axle Configuration | 12 X 100Mm / 12 X 142Mm 6-Bolt |
Original: $493.95
-65%$493.95
$172.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19.5 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Axle Configuration | 12 X 100Mm / 12 X 142Mm 6-Bolt |









