
Ritchey Ascent Frameset - Steel Small Desert Dust
| Color | Desert Dust |
| Mfg Size | Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Platform | Ascent |
| TT (Effective) | 541 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 29" |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Gray |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Size | Small |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Desert Dust |
| Mfg Size | Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Platform | Ascent |
| TT (Effective) | 541 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 29" |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Gray |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Size | Small |









