
Race Face Next-R36 29" Rear Wheel 12x148 Boost HG Blk
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 8-11sp) |
| rim | Arc 36 Carbon |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1790g/set |
Original: $849.99
-65%$849.99
$297.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 8-11sp) |
| rim | Arc 36 Carbon |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1790g/set |








