🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Paul Components Quick Release Skewer 100mm Front Black w/Orange
- Stainless steel shafts screw into orange 7075 aluminum heads
- Nuts have a matching o-ring and a thread friction element to keep them in place after wheels are removed
- Made in USA
| Model | 5mm QR Skewer |
| Shaft | Stainless Steel |
| Wheel | Front |
| Spacing (mm) | 100 |
| Color | Black/Orange |
| Weight | 50g |
| Spacing | 100Mm |
| Wheel Position | Front |
$48.30
Original: $138.00
-65%Paul Components Quick Release Skewer 100mm Front Black w/Orange—
$138.00
$48.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Stainless steel shafts screw into orange 7075 aluminum heads
- Nuts have a matching o-ring and a thread friction element to keep them in place after wheels are removed
- Made in USA
| Model | 5mm QR Skewer |
| Shaft | Stainless Steel |
| Wheel | Front |
| Spacing (mm) | 100 |
| Color | Black/Orange |
| Weight | 50g |
| Spacing | 100Mm |
| Wheel Position | Front |











