
Odyssey Quadrant Rear Wheel - 20" 14 x 110mm Rim Brake Freecoaster LHD Black
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Hub Type | Freecoaster LHD |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Hub Type | Freecoaster LHD |









