
Odyssey Hazard Lite Freecoaster Rear Wheel - 20" 14 x 110mm Rim Brake LHD Freecoaster Anodized Red Clincher
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Schrader |
| Color | Anodized Red |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Red |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Handlebar Direction | LHD |
Original: $264.99
-65%$264.99
$92.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Schrader |
| Color | Anodized Red |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Red |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Handlebar Direction | LHD |









