
MSW Utility Player Tire - 26 x 2.25 Black Folding Wire Bead 33tpi
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.25 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Tire Size | 26 X 2.25 |
| Bead Type | Folding |
Original: $29.99
-65%$29.99
$10.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.25 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Tire Size | 26 X 2.25 |
| Bead Type | Folding |









