
MSW Utility Player Tire - 24 x 2.25 Black Folding Wire Bead 33tpi
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 24 x 2.25 |
| PSI | 65 |
| TPI | 33 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Size | 24 X 2.25 |
| Bead Type | Folding |
Original: $29.99
-65%$29.99
$10.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 24 x 2.25 |
| PSI | 65 |
| TPI | 33 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Size | 24 X 2.25 |
| Bead Type | Folding |









