
MSW Utility Player Tire - 20 x 2.25 Black Rigid Wire Bead 33tpi
| Color | Black |
| TPI | 33 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Tire Size | 20 X 2.25 |
| Bead Type | Rigid |
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| TPI | 33 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Tire Size | 20 X 2.25 |
| Bead Type | Rigid |









