
MSW Tour Guide Tire - 26 x 1.75 Black Rigid Wire Bead 33tpi
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.75 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Size | 26 X 1.75 |
| Bead Type | Rigid Wire Bead |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.75 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Size | 26 X 1.75 |
| Bead Type | Rigid Wire Bead |









