
MSW Tour Guide Tire - 20 x 1.75 Black Folding Wire Bead 33tpi
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 1.75 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Size | 20 X 1.75 |
| Bead Type | Folding Wire Bead |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 1.75 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
| Size | 20 X 1.75 |
| Bead Type | Folding Wire Bead |









