🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Maxxis MaxxVenture Tire - 20 x 4.0 Clincher Wire Black E-50
- TECH SPECS
| Model | MaxxVenture |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Dual |
| TPI | 27 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |
| E-Bike | E50 |
$60.00
Maxxis MaxxVenture Tire - 20 x 4.0 Clincher Wire Black E-50—
$60.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Model | MaxxVenture |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Dual |
| TPI | 27 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |
| E-Bike | E50 |