
Kind Shock LEV Ci Dropper Seatpost 30.9mm 490mm Travel: 175mm Offset: 0mm Remote: No remote
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | No remote |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 490mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 450g |
| Travel | 175mm |
| Diameter | 30.9Mm |
| Length | 490Mm |
| Travel | 175Mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Clamp Type | Standard Double bolt |
| Primary Color | Black |
| Remote Position | No remote |
| Cable Routing | Internal |
| Seat Post Diameter | 30.9mm |
| Seat Post Length | 490mm |
| Seat Post Material | Aluminum/Carbon |
| Offset | 0mm |
| Seat Post Weight | 450g |
| Travel | 175mm |
| Diameter | 30.9Mm |
| Length | 490Mm |
| Travel | 175Mm |









